TUR PROGRAMI

Sevgili misafirlerimiz sizleri sabah Turizm ofisi önünden hareket edecek olan aracımıza alıyor Sümela Manastırı Turumuz için hareket ediyoruz. İlk durağımız yaklaşık 45 dakika sonra Maçka ilçesindeki Tarihi Sümela Manastırı oluyor.

Restorasyon sebebiyle kısmı olarak ziyarete açık olan Sümela Manastırı’nı gördükten sonra Altındere vadisi içerisinde şelale kısmında fotoğraf çekimi için bir mola daha sonra Seyir Terası olarak adlandırılan noktada Sümela Manastırını ve o eşsiz doğayı uzaktan fotoğraflıyoruz ardırdan Sümela Manastırını ziyaret ediyoruz.

Öğle yemeği için tesise doğru yola çıkıyoruz. 60 dakikalık öğle yemeği molamız oluyor.Turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz Zigana geçidini (tünel) geçtikten sonra fotoğraf çekimi için bir mola veriyoruz (* Zigana geçidini geçmeden önceki ve geçtikten sonraki hava değişimine inanamayacaksınız).

Karaca Mağarasına varmadan Gümüşhane ilinin Torul ilçesin de bulunan Torul Kalesi ve Cam Seyir Terasını ziyaret ettikten sonra, Karaca mağarası ziyaretimiz başlıyor. Bilimsel olarak mağaranın havasının teneffüs edilmesi astım hastalarına iyi geldiği söylenmektedir.

Ziyaretimiz sonrasında Hamsiköy’e doğru yola çıkıyoruz eski İpek Yolu üzerinden Hamsiköy’e varıyoruz ve sütlacı yerinde tatma imkanı buluyoruz .Bu molamız dan sonra Trabzon’a doğru hareket ediyoruz saat 19:00 gibi turumuz son buluyor. bir başka turumuzda görüşmek dileğiyle…